Re: Re: Re: Re: Re: Re: kAKTUSY SUKULENTY

Datum: 12.02.2011 | Vložil: Mirek Z Rakovníka

Ahoj Petře. Tak pomalu začínám dávat dohromady součásti substrátu. Už mám připraveny krtiny , substrát pro pelargonie, bukovou hrabanku, písek, dřevěné uhlí, rašelinu, břidlici a trochu antuky, přidávám i starou omítku. Vždy udělám takový mišmaš podle oka a docela to funguje. Letos musím přesadit a rozsadit tak 2OO kaktusů a sukulentů . Loni mi nádherně kvetly rebutie, mamilárky, bohužel mi nekvetly opuncie, kterých mám asi 2O druhů, tak doufám , že letos se konečně dočkám. Co se týče sukulentů kvetly mi hawortie, aloe, těch mám poměrně dost druhů, asi 2O. Moc sukulentů mi nevykvetlo, ale s nimi teprve začínám, s kaktusy to bylo podobné, když mi něco vykvetlo, tak jsem si to fotil a hned jsem si chtěl pořídit fotogalerii, ale měl jsem takové nečisté svědomí , že jsem si přinesl kytku a za měsíc mi kvetla, chtěl jsem, aby mi to kvetlo mou zásluhou. Teď už mám pocit , že to jsou většinou moje květy, když to přesazuji a opečovávám , tak se ty bodlinaté potvůrky odvděčí, aspoň část. Nevěděl jsem , že si jde confidor objednat v Chrudimi. Někteří lidé z klubu jezdí na otevírání a zavírání sezóny v Chrudimi. Jestli bude v autě u někoho místo, tak určitě se tam pojedu podívat. Potřeboval bych tam nakoupit i mělké květináče 8x8 a 1Ox1O, nevím jak u vás , ale u nás je to s květináčky bída. Potřeboval bych přesazovat právě do těchto rozměrů. Takovou malou fotogalerii už mám, tak Ti někdy pošlu na email své úspěchy. Chystám se udělat si vlastní velkou fotogalerii, ale s počítačem to moc neumím, tak pověřím svou skoromanželku, aby něco na ten způsob vytvořila. Posílám Ti svou emailovou adresu: mirekveteran@email.cz a budu rád, když mi pošleš fotky nějakých pěkných kytek. Omlouvám se za pravopisné chyby v minulém dopisu, je to ostuda, zvláště když chodím s učitelkou češtiny, raděj jsem si to od ní tentokrát nechal radši opravit. Měj se hezky.
Ahoj Mirek.

Přidat nový příspěvek