V roce 2011 jsem dal na radu kamarádky a vytvořil jsem album TAK JDE ČAS :D. Kaktusařím od roku 2005 a tam mé album začíná :)

ROK 2014  - ATRIUM a místa před domem.  Specializace na sukulenty všeho druhu. Sázení do okrasných misek s kamínky.Snaha o estetiku. Dvorek se vydláždil, kaktusy se vytřídly kvůli nedostatku místa a posunuly na místo na dvorku kde svítí celý den, na dvorku se dá už i sedět, vlezou se tři židle :D jednu část sukulentů jsem přesunul na severní stranu ke kaktusům kde na ně svítí ze západu. Čeleď asclepiadaceae jsem přesunul do kotce.

ROK 2013 - ATRIUM a místa před domem. S kaktusy je to pořád stejné, stále je mám na uzavřeném dvorečku, došlo k jejich přočištění, kvůli nedostatku času a vzniku místa na jiné další kytičky.Kousky, které jsem měl jako začínající děcko, přestaly být pro mne zajímavé-samozřejmě původní kytičky z rozviklaného stolečku mám dodnes. Byly přece první !!. Sukulenty se přesunuly před barák a seskládaly do okrasných misek a zbytek do stínu k pejskovi. 

ROK 2012 - ATRIUM A PERGOLA - Rok současný, konečně začínají ty úspěšné roky, ve srovnáním s roky minulými, přes zimu neodešel ani jeden kousek, kytky kvetou o stošest a já se mám fajn:). stanoviště kaktusů oproti minulému roku neprošlo žádnou změnou, trapéz byl ke kozám napevno přivázaný kvuli větru a větší kousky byly rozmístěny po kamenné zídce pod otevřeným nebem:), přibyl další malý nechráněný stoleček:), sukulenty byly přemístěny na severní stranu pergoly, kde na ně prší(jelikož déšt prší ze strany) a je jim fajn, sluníčka je dost ze západu.

ROK 2011 - ATRIUM A PERGOLA - Rok 2011 kaktusy, dvorek prošel změnou, už je krytý ze všech 4 stran, skoro bezvětří a teplo..zastřešení průhlednými trapézovými plastovými deskami. tlačí se to a já už nevím kam s tím..:D desky nahrazeny pevnými podlážkami na lešení..:) sukulenty pod pergolou, proti dešti, většina echeverií a jných sukulentů byla sezázena do misek a koryt.

ROK 2010 - KOTEC PO PEJSKOVI V roce 2010 jsem přišel o psa německého ovčáka Cesara. Ale když se jiné dveře zavřou, druhé se otevřou, a já obsadil oplocený kotec po pejsovi zastřešený neprůhlednými plechy-tma, půlka kaktusů bez slunce, sukulenty pěkné zelené...zase nepraktické tenké desky, nějaké kousky se přesunuly i na skalku, a na podzim se vykopaly a schovaly s ostatnimi rostlinami. v roce 2010 poprvé obsazena skalka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK 2009 - ATRIUM - Na dvorku se postavila zeď a je tam větší teplo a soukromí před sousedy:), sbírka je pořád krytá altánem a sukulenty se přestěhovaly před barák na samostatný stolek.Kaktusy se přesunuly na dvorku na místo, kde je víc slunce, tenke neprakticke desky byly nahrazeny tabulemi polystyrenu.

ROK 2008 - ATRIUM - KRYTÝ DVOREK ZE ČTYŘ STRAN - Tuto sezónu se nic nezměnilo, umístění je nepraktické, kaktusy jsou ve stínu a sukulenty na větším slunci, kytky jsou kryté altánem. kytky jsou na plechových tácech ve kterých stojí voda-později odstraněny.:)

ROK 2007 - ATRIUM - KRYTÝ DVOREK ZE TŘÍ STRAN - Výborné místo, kaktusy na něm v průměru pobývaly nejčastěji. Na dvorku je teplo bez větru. Návštěva výstavy v Lednici:) - už mi není pomoci :D, kousků přibývá od různých lidí a sbírka začíná narůstat. Poprvé se mi začínají líbít určité rody kaktusů a má sbírka dostává určitou specializaci.:) lobíviie, echinocereusy, mammillarie

ROK 2006 - ROZVIKLANÝ STOLEK - Parapet na východní straně začínal být malý, a tak jsem potřeboval na moje milované kaktusy stoleček-ale kde ho vzít? Mám to! Vyrobím si ho! :D To víte, bylo mi 15náct a doničil jsem co se dalo:D. Štětec, kterým jsem z druhé strany desku natřel červenou barvou (ani nevím proč :D) byl nepoužitelný, protože jsem na něm nechal barvu zaschnout, a ještě k tomu jsem vylil půlku barvy na zem v garáži:D, no nohy byly též vyrobeny zvláštně. K desce byly přibity jedním obřím hřebíkem a já jen čekal kdy to celé spadne :D Samozřejmě byla každá noha jinak dlouhá..(ale rostliny kupodivu moje trápení vydržely a mám je dodnes-r.2012), stolek byl na východní straně u parapetu.

ROK 2005 - PARAPET -no, začátky jsou těžké vždy. Špatný substrát, žádné kořeny, rebucie je v obalu-stojí ve vodě, a východní strana. Sbírka čítala kolem 10 kusů.