Re: Re: kAKTUSY SUKULENTY

Datum: 05.02.2011 | Vložil: mirek

Ahoj kolego kaktusáři, díky za rady. Už pomalu snižuji teplotu na zimovišti a chci se dostat na těch 7C. Kromě baráčku mám i byt v paneláku, kde zimuji část sukulentů. Některým druhům jako jsou aloe to docela svědčí , ale některým to vyloženě škodí, žloutnou, opadávají listy a nevypadají nejlépe. Pěstuji crasuly, echevárie, euforbie a stapelie. Teď jsem dostal od kolegy perlu Namibie crassula mesembriathemopsis. Krásná kytka, ale náročná, nemáš nějaké zkušenosti? 4. a 5. června máme kaktusářský zájezd na Moravu a dokonce máme mít návštěvu nějakých sbírek v Břeclavi, tak se moc těším. Zatím je vše v jednání , ale asi to vyjde. Ve čtvrtek jsme měli schůzi s přednáškou Járy Šnycla o Mexiku a bylo to skvělé. Léta jsem toužil po skleníku, ale z finančních důvodů jsem váhal. Až o Vánocích mi přítelkyně přemluvila, abych si ho konečně koupi,l byl v akci 2,5 na 2m, takový malý, ale za 75OOkč. Doposud jsem měl jen kaktusy pod stříškou. Teď chci zkusit od každého druhu jeden ve skleníku a druhý pod stříškou, abych poznal, co kterému druhu vyhovuje. Buhužel časově jsem na tom špatně, ale kaktusářství je relaxace, která mi dobijí energii. Měj se. Mirek :-)

Přidat nový příspěvek