Re: Re: Re: Re: kAKTUSY SUKULENTY

Datum: 06.02.2011 | Vložil: Mirek z Rakovníka

Ahoj Petře , ty stapelie jsem dostal od kolegy s kaktusáře , asi 1O- 12 druhů možná více. Dostal jsemje nějak zjara některé i kvetli. Někteří kolegoví s klubu mi varovali abych prý to svinstvo vyhodil na hnůj , že to jsou chytači parazitů , hlavně svilušky. No musím přiznat , že mi sviluška napadla jen jeden květináč v němž jsem měl dva druhy stapelek . Jednu rostlinu totálně odrovnala a druhé si ani nevšimla. Zimuji je s kaktusy těch mám asi 4OOkusů a sukulentů tak 15O. Pěstuji hlavně kaktusy, ale těď stále více propadám i sukulentům. Jo a o minulou schůzi mi ten kolega opět přinesl asi 25 kusů stapelek ještě jsem je nezasadil. O proti kaktusům a jiným sukulentům jsou asi pěstitele méně zajímavé. Co se týče Chorob kaktusů tak měl jsem ve zbírce díky neopatrnosti, kdy jsem si přinesl nemocnou kytku ze zahradnictví , byl to litops. Během měsíce jsem měl napadeno několik kytek, ale vlastně jen sukulenty, kaktusy vlastně zůstali ušetřený. Vždy jsem zkusil nějaký postřik , nějakou dobu dobrý a opět se to svinstvo vrátilo. Pak mi jeden kolega věnoval Konfidor, nevím jestli si o tomto přípravku slyšel , ale je velmi účiný. Bohužel lze jen velmi těžko sehnat. Jo ty stapelie jsem měl na parapetu, co nejdál od kaktusů a ostatních sukulentů. Z kaktusů mám hlavně mamilárky a feráky a jinak od všeho trocho mám rád rozmanitost druhů a nespecializuji se na žádné konkrétní druhy. Výsevy jsem zkoušel loni poprve , ale žádných velkých úspěchů jsem nedosáhl. Letos mám asi 12 druhů semem tal snad něco vyjde to určitě , ale aby to také dorostlo.Masožravky nedělam, ale také se mi líbí. To zalévání dělám tak jednou za 2 až 3 týdny a nechám je alspoŇ den skoro plavat a taj 3 krát do roka přidávám do vody hnojivo. Omlouvám se za chyby v pravopisu snažím se psát rychle a to bez chyb nejde. Těším se v červnu na ten kaktusářský výlet, měli bychom navštívit celkem asi 1O zbírek tak zase neodolám a budu kupovat, přítelkyně pojede se mnou tak mi doufám bude trochu krotit , abych to s tím nakupováním bodláčků nepřeháněl. Měj se Mirek.

Přidat nový příspěvek