Re: Re: Re: kAKTUSY SUKULENTY

Datum: 06.02.2011 | Vložil: Petr-admin

Zdravím, to je paráda, že pěstuješ stapélie..jestě jsem nenašel nikoho kdo to dělá..nemáš s nimi problém přes zimu? kořenovka a tak? já je míval v místnosti a musel sem je přesunout do garáže s kaktusy a většina vydržela jen ty maličké řízky, tak hledám něco lepšího..Crassuly moc nedělám, jen echverek mam docela dost a pak různé druhy z čeledi crass. uvedený druh jsem našel v knize sukulenty od libora kunteho, tak jestli ji máš, je to tam hezky popsané, inkonky u obrázku znázorňují požadavky rostliny. Já si nejdřív musím udělat trošku pořádek ve sbírce a taky musím najít vhodné letní stanoviště, protože minulé mně zabral pes..:D, taky jsem kdysi chtěl skleník, ale pěstuji hlavně boliviňany a ty ve skleníku moc neprospívají-mají málo trnů a nejsou tak hezky vybarvené. někdy je blbý rok a jednu noc prší a další den palí slunko a tak některé chytne hniloba, chtělo by to trvalý ňáký přístřešek, ale zase když trvale prší, tak jsou rostliny krásně umyté, napité a já je nemusím skoro ani za sezónu zalít. tomu se říká těžký život kaktusáře:D, do toho skleníku bych možná dal ňáké semenáčky a taky mám ňáké masožravky..:), no a co kaktusy? pěstuješ ňáké? Měj se..Petr

Přidat nový příspěvek